Aktuality
Harmonie ve Vaší ložnici. (8.4.2010)
Pravdou je známé úsloví o tom, že si každý lehne tak, jak si ustele.
Dobře nebo špatně. Kdo podcení dobrý spánek, má špatný den.
 
Základem dobrého spánku, příjemného odpočinku, tudíž zdraví, je pohodlná, dost široká a přiměřeně dlouhá a postel a také ložnice, kterou vnímáme    jako místo  pohody, duševního i fyzického odpočinku.
V ložnici bychom měli cítit souznění všech našich    smyslů, na kterém se podílí všechno, co nás v ložnici obklopuje, čím ji zdobíme. Jsou to přikrývky, od kterých očekáváme, že nás budou příjemně hřát a dávat pocit domova a bezpečí. A postel s vyhovující matrací a také doplňky, záclony, polštáře, povlečení. Všechno by mělo lahodit oku i duši, současně spolu ladit barevně tak, aby nám v ložnici bylo příjemně. A barvy na stěnách mají ten dobrý pocit dotvářet.
Na ložnici si dejme záležet, vždyť právě v této místnosti, tedy v posteli, strávíme víc než třetinu života.
Klasický pokoj nebo otevřený prostor
 
Každý z nás má o příjemné ložnici jiné představy. Někomu je příjemnější zavřít za sebou dveře a zatemnit okna, jiní preferují otevřený prostor, coby moderní výraz současného bydlení a za nic na světě by se do čtyř stěn neuzavřeli.
Ať spíte v klasické ložnici nebo v otevřeném prostoru, mějte na paměti, že ložnice je na spaní, a především velmi dobré spaní, nikoliv skladištěm všeho, co nemáte kam dát. Není ani příjemné každý večer a každé ráno se protahovat kolem obrovitých, přeplněných skříní a dělat si modřiny od madel skříněk. V jednoduchosti je krása a pohodlí. A tak si nechme v ložnici jen ten nejpotřebnější nábytek, pár kousků praktických doplňků.
 
Místo válend, kterými se uprostřed propadáte mezi matracemi na dřevěné bednění, si dopřejte postel s jednou, nedělenou a dostatečně velkou matrací, místo mnoha skříněk jednu komodu a jestli je to jen trochu možné, vyměňte skříně za šatnu.
 
A když už se do takové přeměny pustíte, pak dávejte pozor, aby bylo všechno v souladu, tedy tvary nábytku, materiál i barvy v ložnici, protože pokud v souladu nejsou, může časem nesoulad až deprimovat.
 
Když se rozhodnete pro otevřený prostor, soulad platí dvojnásob. Navíc si ložnici můžete prodloužit s koupelnou a šatnou. V každém případě ale musíte hledět na praktickou stránku celé místnosti, tedy na to, kudy se kam budete dostávat, kudy chodit. Vcházet do ložnice přes koupelnu by asi nebylo nejšťastnější řešení. A tak než se pustíte do přestavby, nejdříve si pohyby v takovém prostoru představte, zkuste i různé varianty a vyberte tu optimální, tedy nejpohodlnější a současně funkční.
 
Někdo, kdo má zase rád v ložnici absolutní soukromí, má ho mít. Není důležité vyhovět módě, ale sobě samému.
 
Doba bílých stěn, bílých záclon, bílého povlečení a světlého nábytku je pryč, nastala doba barevná. Než ale začnete přemýšlet, do jakých barev svoji ložnici oblečete, zkuste si říct, jaké barvy se vám vlastně líbí a které nesnášíte. Vlastní barevné pocity jsou nejlepším průvodcem barev v interiéru. Odstíny barev na stěny, na okna, na podlahu i pro nábytek a doplňky volte tedy s největší mírou decentnosti a elegance. Možné je samozřejmě všechno, ale ne všechno každému svědčí.
Zdi - místo nejen pro obrázky
 
Barvy stěn ložnice jsou vodítkem pro základní výraz celkového pohledu na interiér a také i dojem z prostoru. Opticky zvětšit nebo naopak zmenšit prostor dokážou právě barvy. Mohou současně také potlačit nebo zvýraznit některé jeho části a příjemně doladit místa kolem nábytku.
 
Velmi světlé, pastelové barvy vaši ložnici prosvětlí a opticky zvětší, naopak syté barvy prostor zmenší. Ale rozhodně se jich nemusíte bát a ani se jich vzdávat, ale zacházet s nimi opatrně a přiměřeně. Pak i sytá oranžová nebo modrá vaši ložnici povzbudí, použijte je ale spíš jen na malou plochu stěny anebo tam, kde chcete zvýraznit nějaký kus nábytku, okenní rám nebo třeba zrcadlo.
 
Barevnost ložnice závisí i na světové straně, na kterou jsou orientovaná okna, tedy jak je v jakou denní dobu místnost osvětlená. Ložnice, kde je málo světla, velmi dobře zvýrazníte žlutou nebo oranžovou barvou, ložnici, jejíž okna směřují k jihu a má tedy hodně světla, zpříjemní, až dokonce zklidní, chladná modrá nebo zelená barva. Vždy platí: Čím menší místnost je, tím méně se používají výrazné barvy.
Harmonie z textilu, záclon a doplňků
 
Ložnici bezpečně doladí závěsy v barevném tónu, ladícím s plovoucí podlahou, lampy, polštářky. Jejich barevnost a sladění s ostatními věcmi v místnosti navodí dobrou náladu a klidné usínání.
 
Také okna se převlékají do barev, bílá se už téměř nenosí. Vedou pestré, jak pastelové, tak velmi ostré barvy, odstíny oranžové, modré, žluté, zelené. Anebo, což je absolutní hit, zůstávají okna bez záclon. Holá okna si ale nemůže dovolit ten, kdo bydlí v přízemí, anebo má naproti své ložnice okna souseda jen na pár metrů. Těžko by v takové ložnici usínal i člověk, který potřebuje k usínání tmu.
 
Další libůstkou příjemné ložnice jsou polštářky, jakékoliv – malé, velké, kulaté, obdélníkové i čtvercové. Můžete si je dát všude, na židli nebo na křeslo anebo i na zem. Do interiéru každopádně patří a dokážou ho oživit. Jsou jako tečka za větou.
Světlo v ložnici
 
Lampy a lampičky doplňují interiér. Jsou to důležité drobnosti. A aby byly pro radost, pak dbejte na to, aby stínidla světlo příjemně rozptylovala, aby žárovky neoslňovaly. Kužel světla by se měl lámat buď o stěnu, nebo o strop.
Zásadně bez počítače a bez televize
 
V ložnici odpočíváme, sníme a spíme. A tudíž si televizor do postele neberme, ani počítač, nechme ho v pracovně nebo v pracovním koutě. Ložnice je harmonie a odpočinek, tak si je užijme.
Peřina má čtyři rožky
 
Moje babička nedala dopustit na poctivé peřiny z husího nebo kachního peří. Byly to duchny voňavé a heboučké. Říkávala mi, abych nedala na modernu, protože pořádná peřina je prý tmel manželství. Musí obejmout, a to tak silně, vřele a laskavě jako mužská náruč. A musí zasypat jako závěj sněhu.
 
Ale to už je dávno, kdy byly právě takové peřiny součástí postele. Peřiny z peří už v našich ložnicích na růžích ustláno příliš nemají. Důvody jsou zcela praktické, jmenují se duté vlákno a díky němu nemáme doma spolubydlící roztoče a další tvorečky, kteří si libují ve vlhkém teplíčku, které svým potem přikrývkám předáváme.
 
Není ovšem přikrývka jako přikrývka, a to právě proto, že je z dutého vlákna. Zásadně platí, že čím je člověk zimomřivější, potřebuje vlákno s více kanálky. Krátký průvodce kanálky  vlákna vypadá asi takto: Pod jednokanálkovými vlákny se ohřejete nejméně, čtyřkanálkové, ty už nám teplíčko zaručí bezpečně a sedmikanálkové, ty jsou pro ty, kteří potřebují saunu.
 
A ještě povlečení. Určitě vybírejte kvalitu. Povlečení vás nesmí škrábat jako struhadlo, nesmí se sesouvat po přikrývce, tedy: musí být příjemné na tělo. Klidně si v obchodě při jeho výběru přiložte látku ke tváři a zkuste si, jak je příjemná, měkká, hebká … Zároveň vyberte takové barevné provedení, aby ladilo s nábytkem, čalouněním, záclonami, podlahou i polštářky.
 Nábytek PANDA.cz
Nábytek pro Váš útulný domov (1.12.2009)
Nábytek PANDA.cz
 
 
Chcete pohodlně sedět? Dobře spát? Dovybavit dětský pokojíček, či dodat nový profesionální look Vašemu obývacímu pokoji nebo předsíni? Zařiďte svůj domov kvalitním designovým nábytkem!
 
Předvánoční nábytkové tipy
Nábytek z přírodních materiálů, jako je dřevěný masiv či kůže, to je prostě klasika, která nikdy nezklame. Tentokrát jsme zavítali na stránky internetového obchodu www.nabytekpanda.cz. Kromě bohaté nabídky ložnicového, předsíňového a sedacího nábytku jsme zde našli celou řadu bytových doplňků, mezi nimiž nechyběly ani ty určené především do dětského pokoje. A co nás nejvíce okouzlilo? Moderní designové kousky nábytku, které dokážou pěkně oživit interiér! Vánoce se blíží mílovými kroky. A proto pokud hledáte nějaký vhodný dárek, buď pro Váš útulný domov, či domov Vašich blízkých, dovolte, abychom Vás seznámili s následujícími nábytkovými tipy!
 
Ložnice pro zdravý spánek
Dobrý spánek je základním předpokladem spokojeného života. Kdo si jej chce dopřát, ten potřebuje komfortní postel, která jej spolehlivě uloží ke sladkému odpočinku. Je libo jedno lůžko či dvojlůžko? Rozkládací, víceúčelová, či snad nějaká atypická postel? Jste příznivci klasického dřevěného nábytku, anebo se raději necháte zlákat romantikou kovových postelí?
Náš tip: Zkuste některou z jedinečných postelí od výrobce IRON-ART pyšnící se ručním kováním z masivního železa. Když tuto krásnou postýlku doplníte dalším kovaným nábytkem, Vaše ložnice se rázem promění v pohádkově romantickou oázu klidu!
Výběr pochopitelně záleží jen a jen na Vás. A nemusí zůstat jen u postele. Až navštívíte webové stránky internetového obchodu, nezapomeňte si prohlédnout také elegantní ložnicové sestavy. V nabídce ložnicového nábytku dále najdete postele, které můžete sami zkompletovat, a to z matrace a motorového, pevného či polohovacího lamelového roštu. Nás zde zaujaly zejména rošty Jelínek umožňující komplexní relaxační polohování.
A co by mohlo ještě přispět ke kvalitě Vašeho zdravého spánku? Anatomické polštáře a další doplňky, například opěrky hlavy ID POINT!
 
 
Vybavení pro děti
Děti rostou jako z vody, tak proč jim nepořídit rostoucí nábytek? Rostoucí židle s nastavitelnou výškou a hloubkou sedu ušetří spoustu starostí i peněz. Nebo co by říkali nejmladší členové rodiny moderní variantě sezení v podobě sedacích vaků a pytlů Fatboy? Tento ergonomický sedací nábytek s tvarovou pamětí samozřejmě potěší i dospělé. Ale zpátky k dětem. V kategorii Home Dekor si můžete vybrat i vaky v podobě roztomilých zvířátek. Od klisničky až po žabáka. Že potřebujete dárek spíše pro miminka a batolata? Pestrobarevné hrací deky, kapsáře, rostoucí metry, či věšáčky jim zaručeně vykouzlí úsměv na baculatých tvářičkách! Tímto dětská nabídka samozřejmě nekončí! Polštáře, koberce a koberečky čekají, až jimi svým ratolestem oživíte dětské pokojíčky!
 
Posaďte se u nás!
Co by to bylo za návštěvu, kdybychom Vás nepozvali do obývacího pokoje! Ať už hledáte kompletně nové bytové vybavení, nebo jen vybrané designové kousky, které pozdvihnou stávající interiér, svého času stráveného návštěvou webových stránek www.nabytekpanda.cz jistě nebudete litovat! Kožená křesílka a taburety v různých barevných provedeních se honosí nadčasovým designem a vysokou kvalitou materiálů. S pomocí sofistikovaných dřevěných sestav či komod JITONA a MICHELLE snadno vykouzlíte útulný interiér obývacího pokoje. Konferenční stolek přitom nesmí chybět. A nezapomeňte se podívat na krásné kožené sedačky italského původu! Zatoužil Váš interiér po decentní smetanové, nebo snad po sexy červené? Račte si vybrat!
Náš tip: Kolekce českého designového nábytku JITONA Design Collection vystihující mladý životní styl, jejíž jednotlivé prvky lze kombinovat mezi ložnicí a obývacím pokojem.
 
Stavte se v předsíni na kus řeči!
A než se s Vámi rozloučíme, pojďme se na chviličku zastavit ještě v předsíni. Nehodila by se Vám stylová věšáková stěna, nebo některý z uzavíratelných botníků z masivního dřeva? Nejste si jisti? Tak nahlédněte do internetového obchodu www.nabytekpanda.cz a uvidíte! Kvalitní české, italské a další výrobky se těší, až je pozvete k Vám domů!

 
www.stavimesen.cz
 
 
Nábytek PANDA.cz
 
Matrace Děčín (17.3.2015)
Bydlíte v Děčíně?
Pocházíte-li z Děčína a chcete-li pro svoje zdraví udělat něco dobrého, máme pro Vás skvělou zprávu. Matrace z Nábytku PANDA míří také do Vašeho města. 
Máme pro Vás širokou nabídku matrací pěnových, latexových, gelových i taštičkových. 
Mimoto u nás najdete doplňkový sortiment jako jsou ortopedické polštáře, přikrývky a rošty, a to všechno za skvělé ceny!
 
Pro Děčín jsme si připravili celou řadu dalších zajímavých výhod:
- dodání Vaší matrace do 48 hodin (je-li skladem),
- poštovné při objednávce nad 4 000 zaplatíme my,
- zajímavé slevové akce jako 1+1 matrace zdarma,
- nákupní rádce a tipy pro výhodný nákup, dlouhodobá záruka na matrace.
Pro kvalitní spánek je potřeba kvalitní matrace, to ví snad úplně každý. 
Jak ale takovou správnou matraci najít? 
Jak zjistit, co by měla splňovat a poznat ji mezi stovkami jinými? 
Většina odborníků doporučuje matraci na noc vyzkoušet, abychom měli představu, zda je nám odpočinek na ní příjemný či nikoli. 
Většinu matrací v různých obměnách a tvrdostech si můžeme vyzkoušet ve spánkových studiích nebo prodejnách ortopedických matrací. 
Jestli Vám ovšem stoprocentně vyhovuje, poznáte až v momentě, kdy na ní několik dní odpočíváte. 
Každopádně si zasloužíte spát královsky. 
Nebojte se investovat do svého zdraví!
Nalezeno 48 položek.   6. stránka ze 16   
Přejít na stránku: