Aktuality
Ergo Check od 1. do 30.11.2011 s hercem Petrem Rychlým (8.9.2011)
Akce na prodejně - Nábytek PANDA - Děčín
Akce "zdravé spaní" 
Akce proběhne :  1.11. - 30.11. 2011 !

23.11. 2011 Vám od

13. do 18. hodin

při výběru matrace nebo lamelového roštu 

pomůže známý herec

Petr Rychlý

             alias doktor Spánek

 

Pan Rychlý se značkou Hilding Anders  

spolupracuje již delší dobu a naše výrobky dobře zná,

takže Vám velmi rád poradí.

 

Vyzkoušejte unikátní přístroj Ergo Check, který za pomoci počítače dokáže vyhodnotit vhodnost či nevhodnost matrace pro daného uživatele.
 
 
Ergo Check je speciální podložka se stovkami  senzorů (optických vláken), které měří tlak na matraci vzniklý v poloze na zádech i na boku. Lékařské studie prokázaly, že v oblastech, kde protitlak matrace překračuje tlak krve v kapilárách, je způsobena bolest ve svalech a brnění v končetinách. To se projevuje ranní ztuhlostí svalů podél páteře, bolestmi hlavy, ramen, bederní a křížové páteře a samozřejmě pocitem ranní únavy a nedokonalého odpočinku. Největší tlak na matraci a zpětně i tlak na tělo je v oblasti hýždí, bederní a křížové páteře a v oblasti lopatek. V poloze na boku je to především oblast hýždí a ramenního kloubu, zatížená plocha je menší a proto vzniká větší tlak. Pomocí přenosu do počítače je Ergo Check schopen zhodnotit vhodnější, či méně vhodný typ matrace v závislosti na tom, zda uživatel tráví delší čas v poloze na zádech či na boku. Ani v nejzatíženějších oblastech by však tlak neměl přesáhnout povolenou hranici (matrace nesmí být příliš tuhá v závislosti na hmotnosti uživatele, aby docházelo k řádnému prokrvování těla).
 
Ergo Check přenáší vzniklý tlak na matraci pomocí barevného diagramu. Světlé barvy (žlutá, zelená a růžová znázorňují mírný tlak a větší vhodnost pro daného uživatele, tmavší barvy (červená a modrá) znázorňují vyšší tlak. Pokud diagram obsahuje modrou barvu, není tato matrace pro daného uživatele již vhodná.
 
Diagramy jednotlivých matrací, možnost zobrazení i v 3D.
 
Nábytek PANDA.cz
Nalezeno 52 položek.   18. stránka ze 18   
Přejít na stránku: